Close

Ahşap Kapı Tasarımları

Birbirinden güzel ve özel tasarımlar Minay Yapı'da!

Geniş kapılar

Beyaz Kapı

Amerikan Panel Kapı

Şık ev kapıları

Kapı tasarım

Mükemmel Ev Kapıları

Güzel ev kapıları

Birinci Sınıf Kalite

Kapı yaptırmak istiyorum diyenlere özel öneriler

Ahşap Kapı Tasarımları

KAPI SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bir evin dekorasyon seçimleri yapılırken en son bakılan parça kapı oluyor. Kapı seçimi yaparken en son değil de ilk olarak bakmanızda fayda var. Çünkü ilk olarak baktığınız parça kapı olduğu zaman evinizin klasik mi spor mu dekorasyonda olacağına karar verebilirsiniz. Bir kapının şekli rengi sizin dekorasyon fikirlerinizi değiştirmez ancak evinizin parkesi mobilyalarına göre tekrar kapıyı değiştirmeniz gerekebilir. Bu yüzden ilk olarak kapı seçimi yapmalısınız. Kapıya göre bir parke seçimi daha iyi fikir olacaktır. Koyu renk bir parkeye açık renk kapı çok iyi seçim olmuyor. Beyaz kapılar için açık renk tonlarda parkeler daha iç açıcı duruyor. Tadilatın da seyrinde çok düzgün ilerlemesi açısından evinizin kapılarını ilk olarak seçin ve tadilat işleminizi bitirin. Büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre mobilyalarınızı seçin. Güzel bir dekorasyon yaparken her şeyin mükemmel olması da güzel olacaktır. Kapı seçimi yaparken evinizin her durumunu da göz önünde bulundurun. Çünkü büyük ya da küçük olması durumunda size ekstradan zaman kaybı yaşatabilir. Kapı seçimi çok dikkat edilmesi gereken ve üzerinde en çok düşünülmesi gereken konudur. Sizin için çok önemsiz gibi gelebilir ancak kapı takılacak yerin konumuna göre bile alacağınız kapıyı değiştirmeniz gerekebilir. Bu yüzden kapı seçimi yaparken alışveriş yapacağınız kişiyi evinizin genel durumunu ve kapı takılacak yerin net bilgilerini vermeniz gerekiyor.  Uzak doğu ülkelerinde en çok kullanılan sürgülü kapı modası artık sizin de tercihiniz olabilir. Evinizde güzel bir görünüm için sürgülü kapı tercih edebilirsiniz. En dış kapıyı da yine şifreli seçmek çok modern bir tercih olacaktır. Artık yeni modern dünyada seçimler bu şekilde ilerliyor. Hayat hiç olmadığı kadar kolaylaşıyor çünkü.


AHŞAP KAPI SEÇİMİ

Ahşap kapılar genelde daha çok klasik ev dekorasyonu tercih eden kişiler tarafından seçiliyor. Ahşap kapılar günümüzde ağaç ev dekorasyonları dışında hemen hemen hiç ama hiç kullanılmıyor. Bu yüzden de piyasada çok fazla üretimi olmadığı için fiyat olarak diğer kapılardan daha farklı fiyata sahip olarak karşımıza çıkıyor. Siz de evinizde klasik bir hava istiyorsanız ahşap kapı tercih edebilirsiniz. Ancak bu klasik kapılar sadece ahşap olarak yer almıyor günümüzde. Modern piyasada her şey çok değiştiği için klasik kapılar sadece ahşap değil çelik olarak da karşımıza çıkabiliyor. Bunların dışında ahşap kapılar en iyi ağaç evlerde kullanılıyor. Ahşap evlerin ahşap kapıları o kadar otantik ve uyumlu görünüyor ki başka bir kapı ile bu dekorasyonda bu havayı yakalamak imkansızlaşıyor. Baktığımız tüm örneklerde ahşap evlerin ahşap kapıları ayrı bir havalı görünüyor. Ağaç evlerinize çelik kapı ya da başka bir kapı kullanamazsınız. Bu yapacağınız dekorasyonu katletmek olacaktır.


SÜRGÜLÜ KAPILARIN KULLANIM KOLAYLIĞI

Daha çok Uzakdoğu ülkelerinde sıkça karşımıza çıkan bir kapı sistemidir. Artık Türkiye’de de sık şekilde kullanıma başlanması gerekmektedir. Çünkü hem mekandan tasarruf sağlar hem de evin dekorasyonunda önemli bir parça oluşturabilir. Yatak odasında, mutfakta, salonda genelde sürgülü kapı kullanımı çok pratik ve iyi bir tercih olacaktır. Bizim şu anda kullandığımız normal aç kapa kapılardan daha kullanışlıdır.

CAM KAPILARIN ŞIKLIĞI

Cam kapılar daha çok Avrupai ev dekorasyonlarında karşımıza çıkıyor. Arada sadece bir bölme yaratmak için şeffaf olarak yer alan cam kapılar çok şık ve dekoratif görünüyor. Ofis gibi mekanlarda daha çok tercih edilen cam kapılar evlerde de tercih edilebilir. Evlerde tercih edilirken salonda ve eğer gerekirse mutfakta kullanılabilir. Ancak yatak odası gibi özel mekanlarda cam kapıların tercih edilmesi uygun olmaz.

Evinizin dekorasyon inceliklerini tasarlarken daha çok parçalar arasında bütünlük oluşturmaya gayret edin. Bu sayede güzel bir dekorasyon elde edebilirsiniz.