Close

Moda Banyo Tasarımları

Banyo Tasarımları

Şık tasarım

Kaliteli malzeme

Moda Tasarım

Şık Görünüm

Farklı tasarımlar

Banyo dekorasyonu


Banyolar evimizin en küçük bölgelerdir. Bu yüzden banyoları dekore ederken yeterli eşya ile çok kullanışlı dolaplar seçmek önemlidir. Banyo dekorasyonunda seçeceğiniz her bir obje rahat hareket etmenizi engelleyebilir. Ayrıca banyonun nemli bir ortam olduğu düşünülürse nemden etkilenmeyen parçalar dekorasyon için seçilmelidir. Banyo dekorasyonunda pratik açılan ankastre dolaplar seçilebilirsiniz. Bu dolaplar sizin banyoda ki hareket alanınızı kısıtlamayacaktır. Banyo dolabınızın üzerinde bulunan lavabo ise sizin kullanım alanınıza bağlı olarak büyük olmalıdır. Banyo dekorasyonunuzda aynı olarak büyük bir ayna tercih edebilirsiniz. Kullanım alanı geniş olacağından avantaj sağlayacaktır. Bunu yanı sıra banyonuza takacağınız aydınlatmalarınız beyaz ya da sarı olabilir. Ampul ile ışıklandırma sağlayabilir isterseniz LED ışıklar da kullanabilirsiniz. Sadece nemden etkilenmemesine dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Yerde ise nemi emen, kaymayan ve yere yapışan bir banyo halısı olması gerekir. Bu sayede banyoda düşme kayma gibi kazarlın önüne geçilir. Banyonuzu beyaz dolaplardan ya da bej rengi olarak seçebilirsiniz. Sadece su ile arınarak temizlendiğiniz rahatlama sağladığınız mekânın koyu renk olmaması gerekir. Bu anlamda ışık olarak sarı yerine beyaz tercih eteniz yerinde bir seçim olacaktır. Banyonuza çok sade bir tablo asabilirsiniz. Çok çıplak ve yavan kalmaması adına renkli mumlardan koyabilirsiniz. Renkli diş fırçası koyma kapları yerleştirebilirsiniz. Renkli sabunlarla canlılık getirebilirsiniz.  Küvetinizi ve klozetinizi mümkün olduğunca kapıdan uzak bir noktaya yerleştirmeye gayret edin.  Duvardan asılı klozet ve sifon kullanın bu sayede banyonuzda daha geniş alana sahip olabilirsiniz.  Son zamanlarda penceresi olan banyolar moda olmaya başladı. Banyonuza imkanlar doğrultunda dikdörtgen bir pencere yaptırabilir altına modern bir çekmece koydurabilirsiniz.

Renk olarak psikologların da önerdiği beyaz rengini tercih edebilirsiniz. Beyaz renk ile dekore edilen bir banyo huzur verir ve sizi çok dinlendirir.