Close

Çok amaçlı dolap modelleri

Şık mutfak dolabı

Kullanılabilir mutfak dolabı

Çok amaçlı mutfak dolabı

ÇOK AMAÇLI MUTFAK DOLABI MODELLERİ VE FİYATLARI

Her yazımızda belirttiğimiz gibi en çok vakit geçirdiğimiz yer salon ve mutfaklardır. Mutfaklarda yapılacak olan dekorasyon başarılı olmaz ise çok büyük bir kayıp yaşanır. Mutfak dekorasyonunda çok büyük parçalar tercih etmemelisiniz. Eğer mutfağınızın metrekaresi çok  büyük ise siz de tasarım için büyük parçalar tercih edebilirsiniz. Bu sayede başarılı bir dekorasyon ortaya çıkartabilirsiniz.

Sizlere sıralamak istediğimiz asıl konu mutfak dolabı modelleri ile güzel bir dekorasyon örneğini çıkartmak olacaktır.  Bu yazımızı sonuna kadar okuyun ve sizin için önerilerimizi dikkate alarak güzel bir dekorasyon örneği ortaya çıkartın. Mutfak dolabı seçiminde sizin dikkat etmeniz gereken asıl nokta çok fazla büyük dolap tercih etmemek olacaktır. Mutfağınız için bir dolap tasarımı düşünüyor iseniz bu büyüklüğü mutfağınızın büyüklüğüne göre tercih edebilirsiniz. Mutfak dolabı modelleri içerisinde çok amaçlı olması da sizlere ayrı bir avantaj sağlayacak ve yer kullanımı açısından büyük alan açacaktır.

Mutfak dekorasyonunda sadece mutfak dolabı tercihinde değil diğer parçalarda da dikkat edilmesi gereken noktalar var. Mesela mutfak dekorasyonunda tasarımı iyi ayarlanması gereken bir nokta da mutfak masasıdır. Güzel bir tasarım ile ortaya çıkartılmış mutfak masası çok güzel bir seçim olabilir. Siz de bu mutfak dekorasyonunuzu güzel bir iş olarak sonuçlandırmak istiyor iseniz çok güzel tasarım masa ortaya çıkartabilirsiniz. Duvara katlamalı güzel bir masa da yine çok tercih edilen bir dekorasyon parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Mutfakta dekorasyonu yaparken tercih edilen mobilyalar çok usta ellerden çıkmalı ki uzun süre de kullanım sağlasın ve sizi bütçe olarak da kurtarsın. Aynı zamanda bu parçalar size kullanım kolaylığı da sağlamalı ve yerden tasarruf etmelisiniz. Bu kriterleri göz önüne alarak sizler de usta marangozlar ile çalışmalı ve güzel bir dekorasyon örneği sunmalısınız.


EN ÇOK TERCİH EDİLEN MUTFAK DOLABI MODELLERİ

En çok tercih edilen mutfak dolabı modelleri içerisinde karşımıza genel olarak modern mutfak dolapları çıkıyor. Modern mutfak modelleri içerisinde bu sene moda olarak tek renk mutfak dolapları karşımıza çıkıyor. Çok amaçlı mutfak dolabı modelleri içerisinde modern mutfak dolapları tek renk olarak tercih ediliyor. Öncelerde iki renk ve çok neon renkler tercih ediliyor mutfak rengârenk olarak karşımıza çıkıyordu. Bu nedenle de bu sene modern mutfak dolapları modelleri içerisinde daha bej rengi ve açık renkler tek çeşit olarak bulunuyor. Tasarım size ait olabilir. Usta marangozlar çok güzel şekilde sizler için uygun olan tasarımları büyük bir emek ile ortaya da çıkartabilir. Tek yapmanız gereken günümüzde tercih edilen modern mutfak dolabı modelleri içerisinden bazılarını tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Modern mutfak dolapları içerisinde spor ya da klasik tasarım tercihinizi ikisinden yana da kullanabilirsiniz. Kişiliğinizi yansıtan hangi tasarım olursa olsun spor ya da klasik güzel ve yaratıcı bir tasarım ile çok amaçlı mutfak dolabı sahibi olabilirsiniz.

Bir mutfak dolabının çok amaçlı olması çok büyük olması anlamına da gelmez. Bu yüzden usta bir marangoza yaptıracağınız mutfak dolabının çok büyük ya da başka özelliklerini dikkate almadan önce ilk olarak kullanışlı olup olmadığına bakmanızda fayda var.

Mutfağınıza yaptıracağınız güzel bir mutfak dolabı çok fazla yer kaplamadan da çok amaçlı ve kullanışlı hale gelebilir. Bu sebeple evinizin yüz ölçüm özelliklerine uygun olan modern bir mutfak dolabı tasarımı yaptırmayı tercih edin. İstanbul, Ankara ya da Türkiye’nin her neresinde olur iseniz olun çok fazla önemi yok sadece evinizin yüz ölçümüne göre güzel bir tasarım mutfak dolabı ortaya çıkartın ve bölgenin usta marangozları ile çalışın. Çalışacağınız kişilerin daha önceki işlerine de göz atmanız sizin karar verme aşamasında yararınıza olacaktır.

Mutfak dolapları çok önemli bir dekorasyon öğesidir. Bu yüzden de çok titizlik ile seçilmelidir ki daha sonra değişime uğraması pek mümkün olmaz. Değişime uğradığı taktirde de bütçeyi çok fazla yiyebilir. Bu yüzden de mutfak dolapları içerisinde kullanım alanı ne kadar çok olursa o kadar çok kulanım kolaylığı sağlayacak ve çok iyi bir seçim olacaktır.

Evinizin dekorasyonunda tercih ettiğiniz parçalar her zaman sizi yansıtmalı ve sizin kişisel özelliklerini ortaya koymalıdır dedik. Ama bunu dolap masa mobilya gibi ürünlerde biraz ikinci plana itekleyip birinci sıraya kullanım kolaylığını koymanızda fayda var. Çünkü sizin dekorasyonunuzun başarılı olması önemli evet ancak bu dekorasyon parçaları da mobilyaların çevresinde dönmelidir. Kararlar bu mobilyalara göre verilmelidir ki çünkü en değişmez ana parçalar bunlardır.  Bir defa çok amaçlı mutfak dolabı yaptırdığınız zaman çok uzun süre de kullanım sağlamayı düşünürsünüz. Bu yüzden de kaliteli malzemelerden yapılmasını tercih edersiniz.

Siz de hangi ilde olur iseniz olun mutfak dolaplarınızın kaliteli malzemelerden yapılmasına dikkat edin. Sudan etkilenen, kısa sürede size zarar sağlayacak mutfak dolabı ürünlerimi asla kullanmayın. Bir de size önerimiz her sene değişen ve yenilenen mutfak dolabı modellerinden haberdar olmanız da modern bir mutfak dekorasyonu yapmanıza yardımcı olacaktır. Alt başlıkta sizler için mutfak dolabı modelleri hakkında biraz bilgi verdik ve bu bilgiler ışığında modern çok amaçlı mutfak dolabı nasıl olmalıdır biraz bilgi sahibi oldunuz. Bunu uygulamak da size kalıyor.


ÇOK AMAÇLI MODERN MUTFAK DOLAPLARI FİYATLARI

Çok amaçlı mutfak dolapları karşımıza daha çok IKEA, KOÇTAŞ gibi ev dekorasyon malzemeleri satan büyük marketlerde çıkıyor. Çok fazla araştırma yaptığımız bu konuda ciddi anlamda güzel tasarım edilmiş modern mutfaklara da rastladık. Bu marketinglerde devasa boyutlardan tutun da minik mutfaklar için bile çok amaçlı güzel dizayn edilmiş modern mutfak dolapları ve tasarımlarına rastlamak mümkün. Genel olarak ülkenin her yerinde de IKEA ve KOÇTAŞ gibi ev dekorasyon ürünleri satan mağazalar var. Buralardan ürün alımı yapmak çok basit. Ancak aynı kaliteye sahip ürünleri usta marangozlara çok çok çok daha uygun fiyata yaptırmanız mümkün. Bu ürünlerin sadece büyük marketinglerde satılıyor olması bu ürünlerin maliyetinin üç dört katı olarak artması demek oluyor. Ayrıca bu mutfak dolaplarını yine usta bir marangoza döşetmek zorundasınız. Çünkü tek başınıza bilginiz dışında kurulması imkansız. Eğer ki eşinizden her iş gelen biri değilseniz ya da hayatınızın bir döneminde marangozluk yapmadıysanız. Yine de çok fazla işçilik ve iş gücü gerektiren bir durumdur. Bunun uyarısını sizlere şimdiden yapalım. Bu marketlerden alacağınız çok amaçlı mutfak dolapları fiyatları genel olarak 5 binden başlıyor. En küçük minik mutfaklar için dolaplar ise yine minimum olarak 2 bin liradan başlıyor tasarımın tarzına göre de 10 bine kadar çıktığı oluyor. Büyük mutfaklar için olan dolaplar da yine genellikle 20 bine kadar çıkabiliyor. Sizin bütçeniz buna yetiyor ise buradan hazır yapılmış ürünleri alabilir ve usta bir marangoz ile çalışarak bu ürünlerin kurulumunu iki günde yaptırabilirsiniz. Çok basit ve kısa sürede ulaşacağınız bir ürün alımı olacaktır. Ancak bu bütçenizi aşan bir fiyat ise size önerimiz kesinlik ile tasarımınızı mutfağınızın yüz ölçüm kriterlerine göre siz belirleyin ve güzel bir tasarım çıkartıp iyi bir firmaya verin. Bu sayede daha fazla para ödemekten kurtulursunuz. Böyle bir mutfak dolabı fiyatları da her mutfaktan mutfağa ve kullanılan malzemeye  değişmekle birlikte en az bin liradan başlayan fiyatlar ile karşımıza çıkıyor. Yani ortalama ölçülerde bir mutfağınız için çok amaçlı bir mutfak dolabı yaptırmak istiyor iseniz malzemenin kalitesini de orta derecede tercih ederseniz bin lira ile 2 bin lira arasında bir fiyat ödeyebilirsiniz. Çok büyük ve daha çok özellikli bir mutfak dolabı için fiyat olarak size 4 bin ile 5 bin arasında fiyat veren marangoz firmaları olabilir. Bu sizin çalışacağınız firmaya göre değişebilir. Bunun ödemesini ve pazarlığını çalışacağınız firma ile konuşmanız daha faydalı olacaktır.  Yukarıda belirttiğimiz gibi tercih edeceğiniz malzemeler ve tercih edeceğiniz tasarımın işçiliği bu fiyatların yükselmesine ya da azalmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle de tasarım ve kaliteyi gözeterek bir bütçe hazırlamanız sizin mağdur olmamanız açısından iyi olacaktır.

Çok amaçlı mutfak dolapları içerisinde adından da anlaşılacağı üzere çok amaçlı olması tarımda birinci amaçtır bu yüzden de işçilik biraz fazla olacağı için bütçesi de ona gör değişecektir. Bu durumları göz önünde bulundurun ve iyi işçilik çıkartan marangozlar ile çalışın. Marangozların daha önceki yaptığı işlerden de bu konuda bilgi almanız mümkündür. Marangoz firmasını tasarım mutfak dolapları modellerine de göz atmanız çok iyi olacaktır. Çünkü çok iyi tasarım ustaları ile hazırlanmış mutfak dolapları belki dikkatiniz çekebilir ya da mutfağınız için çok uygun olabilir.