Close

Temmuz 26, 2017

Eyüp Marangoz Ustası Eyüp Mobilya Tamircisi ve Montajı

Eyüp Marangoz Ustası Eyüp Mobilya Tamircisi ve Montajı ekibi ile mobilya tasarımı ve evinizin her türlü ahşap işleri titizlikle yapılmaktadır. Tasarımın kaliteyi yansıtan çizgileri için ekibimizin üzerinde durduğu çeşitli prensipler de vardır.

Tasarım işi sadece ferah ve yaşanabilir güzellikte mekânlar oluşturmaz. Aynı zamanda tasarımla tarzınızı da yansıtmış olursunuz. Kullanışlılık ve zevk tercihinin beraber yansıtılması, profesyonel nitelikleri ile ön planda olan ustaların işidir. Evinizin tasarım işlerinde Eyüp marangoz ustası ekibi daima yanınızdadır.

Tasarımda başarılı bir uygulamanın yolu çeşitli üretim basamaklarının doğru çözümlenmesi sayesinde gerçekleşmektedir. Bu basamaklardaki herhangi bir hata zayıf dekorasyonun ortaya çıkmasına neden olabilir. Eyüp marangoz ustası ekibi olarak bu ciddiyetle çalışıp belirlediğimiz prensiplere uygun dekorasyon ürünlerini siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki kişiye özel mobilya ve dekorasyon uygulamaları hazır mobilyalardan çok daha farklı özelliklere sahiptir. Evinizin hangi bölümünde tasarım uygulaması istiyorsanız Eyüp marangoz ustası ekibinin uzman kadrosu tarafından alınan ölçülerle size uygun tasarım modelleri tanıtılır. Tanıtımı yapılan modeller üzerinde sizin zevklerinizi yansıtacak renk ve şekil uygulamaları not edilir. Tüm bilgiler, üretim atölyemizde harmanlanarak plan dâhilinde üretim aşamalarına geçilir. Üretim aşamalarının bitimi siparişiniz ürün sayısı, malzeme nitelikleri gibi özelliklere bağlı olarak değişmektedir.

Eyüp marangoz ustası ve Eyüp mobilya tamircisi ekibi için üretim sırasında uyulması gereken önemli kriterler vardır. Bunlardan birincisi, kullanılan malzemelerin kaliteli ve standartlara uygun özelliklere sahip olmasıdır. Tecrübelerimiz şunu göstermiştir ki kalitesiz malzeme üzerinde dünyanın en iyi işçiliğini de çıkarsanız kullanım ömrünün düşmesine ve dekorasyondaki duruş kalitesinin azalmasına müdahale edemezsiniz. Bu sebeple kullanılacak ahşap iskeletten çiviye kadar her türlü malzemede kaliteli ürün kullanmak bizim için önemlidir.

Eyüp marangoz ustası ekibi, tasarımların üretiminde birinci sınıf işçilik kullanarak önemli bir üretim kriterini daha yerine getirmektedir. İşini sevmeden yapan, marangozluk mesleğini sadece para kazanma amacı olarak gören işletmelerdeki personelin işçilik kalitesi de zayıf kalmaktadır. Marangozlukta insanların kullanacağı ürünleri tasarlama, üretme ve bunların müşterilerin beğenesine sunma işlerini bir sanat eseri üretimi aşaması gibi algılayan ustaların işçilik kalitesinin çok daha başka olduğunu söyleyelim.

Tasarlanan ürünlerin en son aşaması montajdır. Mobilya montajı, en az ürün üretimi kadar önemli bir işlemdir. Gerek seyyar mobilyalar gerekse dolap, merdiven, kapı gibi mobilya ürünleri için montaj aşamasında yapılacak hataların telafisi zordur. Mobilya montajı sadece yeni üretilen mobilyaların birleştirilmesi işlemini ifade etmez. Aynı zamanda internetten alınan mobilyaların birleştirilme işlemi, taşınma sırasındaki mobilyaların sökme ve takma işlemleri gibi faaliyetler de mobilya montajı içerisinde değerlendirilmektedir.

 

 

Neden Eyüp Mobilya Tamircisi

İstanbul’un Eyüp ilçesinde oturanlar, mobilyalarının tamir ve bakımı işlemleri için Eyüp mobilya tamircisi ekibini güvenle tercih edebilirler. Özellikle fonksiyonlarını beğendiğiniz, sizin için değerli mobilyaların deformasyonlarının giderilmesi ve ilk günkü görünüm ve fonksiyonlarını kazanabilmesi açısından mobilya bakım ve onarım işlerinin aksatılmaması önemlidir.

Bu işlemlerde yapılacak her türlü marangozluk faaliyeti için titiz bir çalışma gerçekleştirmek gerekir. Bunun için sadece tecrübe değil aynı zamanda yetenek de önemlidir. Her türlü mobilyanın üretim aşaması basamaklarına uygun onarım yapabilecek özelliklere sahip Eyüp mobilya tamircisi ekibinin yetenekli personeli ile mobilyalarınızın onarımı özenle yapılmaktadır.

Yalnızca mobilya onarımı değil aynı zamanda mobilyaların bakım işlemi de kullanım ömrünü etkileyen uygulamalardandır. Özellikle ahşaba uygun seçilecek boya ve vernik çeşitleri ile mobilyalarınız ilk günkü halini alacaklardır.

Eyüp

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Eyüp, 1936 yılında kurulmuş bir ilçedir. İlçe ismini, sınırları içinde türbesi bulunan Ebu Eyyûb el-Ensarî’den almaktadır. İstanbul’un Fethinden sonra Türklerin sur dışında kurduğu ilk yerleşim merkezi olan Eyüp’te başta Eyüp Sultan Camii olmak üzere Osmanlı döneminden kalma çok sayıda tarihi eser mevcuttur. Mihrişah Valide Sultan’ın 1795 tarihinde inşa ettirdiği imaret 221 yıldan beri faaliyetini sürdürmektedir.

Yakın zamanda pek çok fabrika kapatıldı veya buradan kaldırıldı. Haliç artık kokmuyor. Su kenarında oturmak artık mümkün hale geldi. Bundan dolayı Eyüp’ün nitelikleri tekrar olumlu olarak değişiyor.

İlçe sınırları içerisinde adını Fransız yazar Pierre Loti’den alan bir kır kahvesi ve Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Eyüp Kampüsü bulunmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir