Close

Moda Merdiven Tasarımları

Camlı Merdiven Tasarım

Ahşap Tasarım

Modern Merdiven Tasarım

Kaliteli İşçilik

Merdiven Tasarımları

Merdivenli Oda Tasarımı

Merdiven dekorasyonları

Merdivenler evlerde genelde çok dikkat edilmeden dekor edilen yerler olarak karşımıza çıkıyor. Çok fazla değer verilmeyen bu dekorasyon parçaları evin aslında görünümünde büyük ölçüde rol oynuyor. Güzel e şık görünümünü sağlayan çok güzel bir parçadır. Genel olarak dublex evlerde kullanılan merdivenler dekorasyonun bir parçası olmalı ve güzel bir bütünlük oluşturmalıdır.

Evinizin rengi ve dekorasyonu nasıl ise merdivenler de bu kriterlere uyumlu olmalıdır. Mesela bir ahşap evin merdivenlerini dekore ederken merdivenlerde de ahşap malzeme ve renkler kullanılmalıdır. Çünkü bu bütünlük eve güzel bir estetik kazandıracaktır. Bu estetiği kaybetmemek adına güzel bir görünüm için ev ile uyumlu güzel bir merdiven seçebilirsiniz. Başka bir örnek vermek gerekir ise yine evinizde daha klasik bir dekorasyon tercih ettiyseniz merdivenlerde ine klasik oymalı bir dekorasyon tercih etmelisiniz. Korkuluklarını da köşeli olarak değil yine oymalı ve klasik dekorasyon örneklerine uygun olarak dekore edebilirsiniz. Eğer ki eviniz spor tarzda dekore edilmiş parçalara sahip ise bu kez de merdiven olarak spor bir tarz tercih edebilirsiniz. Köşeli korkuluklar, cam basamaklar bile olabilir. Evin genel havasını ve bütünlüğünü bozmayan her parça evin dekorasyonu için önemli bir parça olarak kabul edilebilir.

Merdivenlerin dekore edilmesinde son zamanlarda güzel bir icat söz konusu. Merdivenleri basamak boşluklarını artık kitaplık, çekmece ve saklamaya yerleri olarak kullananlar var. Merdivenlerin dekorasyonunda siz de böyle bir tarz ile güzel bir kullanım alanı oluşturabilirsiniz.

Taş evlerde ve taş görünümlü dekore edilmiş evlerde merdivenler siyah aralıklı basamaklar olarak tercih edilebilir. Bu taş evlere uygun ve tamamlayıcı bir dekorasyon parçası olacaktır. Yine taş evlerde eğer mümkünse merdivenler yine duvarlara uyumlu mermerlerden de tercih edilebilir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi merdivenlerinizin dekorasyonunu yaparken göz önünde bulunduracağınız tek yer duvarlarınız ve evinizin dekorasyonuna uymasıdır. Bu konularda birlik sağladığı taktirde dekorasyonunuz başarılı olabilecektir.