Close

Nisan 25, 2017

Mutfak dolabı yaptırmak için bilmeniz gerekenler

Mutfak dolabı yaptırmak dikkat gerektiren ve ince eleyip sık dokunulması gereken bir konudur. Evinizin şekline, durumuna ve istediğiniz bir tasarıma göre şekillenebilir. Bunun için sizlere mutfak dolabı yaptırma konusunda biraz önerilerde bulunmaya çalışacağız.

Mutfak dolabı yaptırmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bu noktalar çok fazla teferruat gerektirmiyor. Kimsenin aklına da gelebilecek noktalar değil ancak yine de üzerinde durulmadığı takdirde mutfak dekorasyonunda bazı aksaklıklara neden olabilir. Siz de evinizin mutfak dekorasyonunu yaptırmak istiyor iseniz dekorasyonda büyük parça oluşturacak mutfak dolaplarında en iyi seçimi yapmalısınız. Mutfak dolabı yaptırırken ilk dikkat etmeniz gereken nokta sizin istediğiniz bir model olmasını sağlamak olacaktır. Evinizde kullandığınız tüm parçaları istediğiniz şekilde, yani sizi mutlu edecek şekilde tercih edin. Mutfak özellikle kadınların daha çok vakit geçirdiği yer olduğu için kadınların kendini en iyi hissettiği parçalar olmalıdır. Bu yüzden mutfak dolabı yaptırmada model olarak en çok beğendiğinizi seçin. Bu noktadan sonra artık mutfağınızın dekorasyon temasını oluşturabilirsiniz. Mutfağınızın dekorasyon temasını oluşturduktan sonra mutfak dolabınızı yaptırma işlemine de başlayabilirsiniz. Mutfak dolabınızı yaptırmak için dekorasyon temanızı da aman diyelim unutmayın. Çünkü klasik bir mutfağa spor bir mutfak dolabı yaptırmaya çalışırsanız ruh haliniz de mutfağınız gibi karmaşık hale gelebilir.

Mutfak dolabı yaptırırken ikinci dikkat etmeniz gereken nokta ise büyüklüğü olacaktır. Mutfağınızın ebadını çok iyi bilmelisiniz. İyi bir ölçü almalı ve mutfak dolaplarınızı da buna göre yaptırmalısınız. Küçük bir mutfağa zaten büyük bir mutfak dolabı yaptırma şansınız yok ancak büyük bir mutfağa küçük ebatta bir mutfak dolabı yaptırdığınız takdirde bu çok kötü bir seçim olacaktır. Büyük bir mutfak görkemli güzel bir mutfak dolabı tercih eder. İstediği büyük mutfak dolabının da ebadı yine mutfağın görünümüne doğru orantılı olmalıdır. Mutfağınız çok büyük diye her yeri büyük dolap mobilyalar ile kaplamak iyi bir seçim olmayabilir. Biraz çiçek koyabileceğiniz tablo asabileceğiniz ve masa koyabileceğiniz bir duvar boşlukları bırakmalısınız. İkinci noktada mutfağınızın ebadına göre mutfak dolabınızın büyüklüğünü de ayarladıktan sonra üçüncü noktada dikkat etmeniz gereken husus kullanacağınız malzemedir. Bu noktada mutfak dolabını yaptıracağınız firma devreye girebilir. Ondan iyi bir mobilya malzemesi kullanmasını isteyebilirsiniz. Bu noktada lake malzemeler çok iyi bir tercih olacak ve yemek buharından etkilenmeyecektir. Bu sayede uzun süre mutfak dolaplarınızı kullanabilirsiniz.

Mutfak dolabı yaptırma ve tasarım ilişkisi

Mutfak dolabı yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sizlere verdik. Bu noktalarda mutfağınızın büyüklüğüne dikkat etmek en büyük faydayı sizlere sağlayacaktır. Mutfak dolabı tasarımınızı da çok iyi çizmelisiniz. Mutfakta dolaplar çok işe yarar ve kullanışlı güzel dolaplar kullanıcı için yarar sağlar. Son dönemlerin modern mutfak dolabı örneklerini inceleyerek bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Bu örnekleri istemezseniz siz de kendi mutfak dolabınızın tasarım çizimini yapabilirsiniz.  Mutfağınızın konumuna göre güzel bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

Masanızı da bu mutfak dolabına uygun olarak seçerseniz güzel bir bütünlük sağlamış olursunuz. Eğer güzel bir mutfak masası istiyor iseniz kesinlik ile mutfak dolabınız ile beraber aynı malzemeden ve aynı tarzdan yaptırmalısınız. Bu sayede dediğimiz gibi bütünlük sağlanmış olur ve güzel bir dekorasyon sağlanır. Dekorasyon yapacağınız parçalara göre güzel bir mutfak dolabı seçebilirsiniz. Asla dekorasyon parçalarını mutfak dolabından farklı olarak düşünmeyin ve bütünlüğü bozmayın.

Minay Yapı olarak sizlere 20 yıllık tecrübe ile mutfak dolabı hizmeti sunuyoruz. Aklınızda olan bir tasarım modeli için fiyat alabilirsiniz. Hazır olan mutfak dolabı tasarımlarımızdan birini de beğenirseniz evinize kadar gelip kurulumunu yapabiliriz.

Örnek mutfak dolabı modellerimiz için tıklayınız. 

Mutfak dolabı yaptırma fiyatları ne kadar?

Bu soruya net bir cevap vermek hiç doğru olmaz. Bunun için birkaç neden vardır. Bunlardan bazıları;

  • Dolabın şekli
  • Dolabın uzunluğu
  • Kullanılan malzemelerin kalitesi
  • İş günü süresi

gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlar göz önüne alınarak mutfak dolabı yaptırılır.

Yaz sezonun da gelmesiyle birlikte mutfak dolaplarına yoğun bir ilgi duyulmaktadır. Evini yenilemek isteyenler, yeni evine geçenler veya mutfak dolabından sıkılanlar daha çok yaz aylarında daha çok tercih ediyorlar.

Aşağıdaki videomuzu da izleyerek mutfak dolabı görsellerine ulaşabilir ve az da olsa fikir sahibi olabilirsiniz. Sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktan oldukça memnunuz.

Sizler de Minay Yapı’nın sizlere sunacağı özel indirim fırsatlarını kullanabilir ve mutfak dolabını uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.

Aşağıdaki harita üzerinden doğrudan konum bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

14 Comments on “Mutfak dolabı yaptırmak için bilmeniz gerekenler

Yunus Emre
Nisan 22, 2017 - 7:05 am

Merhaba,

Minay Yapı bu işte gerçekten çok başarılı. Özellikle fiyat / performans konusunda beklenenden bile fazlasını verebiliyorlar. Daha önce bir kez daha mutfak dolabı yaptırmıştım adamları 10 gün boyunda bekledim.

Cevapla
admin
Nisan 22, 2017 - 7:12 am

Teşekkür ederiz Yunus Emre bey. Mutfak dolabınızı güle güle kullanın efendim. İhtiyacınız olduğunda diğer hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

Güzel yorumunuz için tekrardan teşekkürler.

Cevapla

[…] Mutfak dolabı yaptırmak isteyen herkes için güzel öneriler getirdik. Bu yazımızda mutfak dolabı yaptırmak isteyenlere dikkat etmeleri noktaları ve bazı pratik fikirleri sunuyoruz. Yazımızı sonun kadar okumadan mutfak dolabı yaptırmaya kalkmayın. Çünkü bir nokta var ki yanılır iseniz çok büyük maddi hasara neden olabilir. O da ölçüm. Mutfak dolabı yaptırırken ölçüyü çok iyi almalısınız ve bütün duvarları n ölçüsünü tam şekilde mutfak dolabı yaptıracağınız kişiye vermelisiniz. bundan sonra güzel bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz. eğer ölçü alamazsanız mutfak dolabı yaptırmak istediğiniz kişiyi evinize çağırıp hem tasarım konusunda konuşabilir hem de güzel bir ölçü aldırabilirsiniz. Yanılma pay ala yoktur. İşinde uzman kişiler ile çalışmak bu yüzden önemlidir. Sizler de en iyi mutfak dolabı yapan firmalar ile çalışmalı ve bu işi en sağlam şekilde yaptırmalısınız. Çünkü mutfak dolabı yaptırmak için profesyonellik şarttır. Mutfak dolabı ölçüsü almak için de yine aynı şekilde profesyonel olmak gerekir. Mutfak dolabı yaptırmak için gerekli ölçüyü aldırdınız ve güzel bir tasarım ortaya çıkardıysanız şimdi sırada bu mutfak dolabının mutfağa uygunluğunu nasıl sağlayacaksınız buna bakalım. […]

Cevapla

[…] Olmayacak duvarlara ve mekanlara olmayacak tasarımları istemek biraz kör bir istek olabilir. Özel mutfak dolabı yaptırma istediğiniz duvarı iyi seçin ve karar verin. Ardından da güzel bir tasarım oluşturun. […]

Cevapla
Müge
Mayıs 16, 2017 - 11:27 am

Merhaba, evime mutfak dolabı yaptırmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevapla
admin
Mayıs 16, 2017 - 11:30 am

Merhabalar, tabi ki evinizin mutfak dolaplarını yapabiliriz. Aklınızda varsa özel bir model onu da yapabilir ya da katalog üzerinden seçtiğiniz bir modeli de yapabiliriz. Bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

Cevapla
Müge
Mayıs 16, 2017 - 11:32 am

Tamamdır, ilginiz için teşekkürler.

Cevapla
Aslı Yılmaz
Mayıs 16, 2017 - 11:30 am

Mutfak dolaplarımızın kapaklarını değiştirmek istiyoruz. Yardımcı olur musunuz?

Cevapla
admin
Mayıs 17, 2017 - 8:00 am

Tabi ki. Bizlere iletişim sayfamızdan ulaşarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

Cevapla
Esma
Mayıs 16, 2017 - 11:31 am

Merhaba, komşum size dolap yaptırmış çok memnun kaldığını belirtiyor.

Cevapla
admin
Mayıs 16, 2017 - 11:54 am

Merhabalar, kaliteli ürünler yaptığımız için genelde memnun kalınıyor. Güzel yorumunuz için de teşekkürler. İhtiyaç halinde bizlere iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Cevapla
Onur
Mayıs 16, 2017 - 11:35 am

Kaliteli ürünleriniz için teşekkürler.

Cevapla
admin
Mayıs 16, 2017 - 11:53 am

Ürünlerimizi beğendiğiniz için biz teşekkür ederiz. Yeniden çalışmak dileğiyle.

Cevapla

[…] Mutfak dolabı yaptırmak için bilmeniz gerekenler […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir