Close

Moda Mutfak Tasarımları

Mutfak Tasarım

Ahşap Mutfak Tasarım

Modern Mutfak Tasarım

mutfak1

Kalite

Şık Mutfak Dolapları

Mutfak Tasarımları

Şık Mutfak Dolapları

Ürün çeşitliliği

Mutfak dekorasyonları

Mutfak genelde hanımların en çok vakit geçirdiği yer olarak biliniyor. Özellik ile ev hanımlarının en çok vakit geçirdiği bu mekanda dekorasyon da çok güzel olmalı ve anlık ruhsal durumu iyileştirici etkiler ile dekorasyon tamamlanmalı.

Peki mutfak dekorasyonu yapılırken nelere dikkat etmeli? Mutfak dekorasyonu yapabilmek için çok büyük bir mekan olmasına gerek yok. Metre kare olarak küçük bir mekanda da güzel bir mutfak dekorasyonu yapılabilir. Önemli olan kullanacak kişinin dekorasyonda çok işe yarar malzemeler kullanmasını sağlamaktır. Bir mutfak dekorasyonunda her şey pratik kullanıma uygun olarak yerleştirilmelidir. Pratik kullanıma uymayan ve aynı zamanda da alanın daralmasına sebep olan malzemeler çok yararlı bir tercih olmayacaktır. Bu ayrıntıları verdikten sonra mutfak dekorasyonu için bazı ipuçları verebiliriz.

Mutfak dekorasyonunuzu yaparken genel olarak çok açık renkler tercih etmelisiniz. Eşyalarınızın rengine uyumlu olarak tercih edeceğiniz renkler sizin mutfakta geçireceğiniz saatleri de daha keyifli ve huzurlu hale getirecektir. Mutfak mobilyalarınız var ise ona uygun olan rengi tercih edebilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi kesinlik ile son dönemin mutfak trendinde renk olarak bej, pudra tonları ve daha çok pastel tonlar yer alıyor. Bu renkler ile dekore edilmiş mutfakların dışında aynı zamanda daha koyu ama yumuşak renkler ile de mutfak dekorasyonu yapılabilir.

Renklerden sonra ise dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise mobilyalar olacaktır. Mutfağın konumuna ve büyüklüğüne göre güzel mobilyalar tercih edebilirsiniz. Masa ve sandalye olarak daha çok hafif ve küçük mobilyalar tercih edebilirsiniz. Her yerin dolap ve raf olmasına gerek yok. Güzel bir mutfak dolabı dekorasyonu ile güzel bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Son dönemlerin de en çok tercih edilen Amerikan mutfak modelini de yine dekorasyon olarak tercih edebilirsiniz. Bu mutfak modeli de sizin eviniz ile iç içe olacağı için havalandırmasını iyi seçmenizde yarar var. Aynı zamanda bu Amerikan mutfak modellerinde salon ile uyumlu renkler tercih edebilir ve şık bir mutfak için uygulayabilirsiniz.

Avize olarak ise daha çok spor model güzel bir avize tercih edebilirsiniz. Çok uzun olmayan ve renkli bir avize ile mutfağınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.