Close

Moda Salon Tasarımları

Ahşap Salon Tasarımı

Trend Salon Tasarımı

Ahşap salon tasarımı

Modern Salon Tasarımı

Merdivenli Oda Tasarımı

Şık tasarım modeli

Salon dekorasyonu


Salonlar evinizde misafirlerinizi ağırladığınız ve kendinizi de dinlendirdiğiniz mekânlardır. Sizlere evlerinizin dekorasyonunu yaparken salonda neler kullanabilirsiniz ve neler yapmalısınız bunun ile ilgili birkaç ipucu vereceğiz. Salon dekorasyonu yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey istediğiniz malzemeleri kullanmak olacaktır. Çünkü görmek istemediğiniz ya da görmekten hoşlanmadığınız parçalar sizi hoşnut etmeyecek ve salonunuzun dekorasyonunu da çöp edecektir. Bir dekorasyon yaparken mutlu olmalı ve her gördüğünüzde de mutluluğu hissetmeniz gerekir.

Salonda kullanılan renkler genelde bej ve kum rengi, bazen de deniz kabuğu renginde olabilir. Son senelerde sade renkler tercih ediliyor. T ünitesinin bulunduğu duvara da güzel bir duvar kağıdı düşünebilirsiniz. Bu duvar kağıdı ile eviniz daha şık isterseniz daha spor bir görünüme kavuşabilir. Renk olarak ne tercih ederseniz edin bu güzel renkler her mobilya ve dekorasyon ile uyum sağlayabilir. Koyu rengi de kaldırır aynı zamanda açık rengi de kaldırabilir.

Spor bir salon dekorasyonu tercih ediyorsanız tercih ederken renkli canlı parçalar tercih edebilirsiniz. Yine spor ve küçük bir halı ile tamamlayabilirsiniz. Bu dekorasyonunuzu store perdeler ile de taçlandırabilirsiniz. Ancak klasik bir dekorasyon düşünüyorsanız. Halıları daha büyük tercih edebilirsiniz. Her yerde oymalı, renkli, klasik desenlere sahip halılar tercih edebilirsiniz. Perdelerinizi de yine fırfırlı, fonları parlak olarak tercih edebilirsiniz. Güzel klasik mobilyalar ile de dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Son zamanlarda demode kalan salon dekorasyonu tek renk dekorasyonlardır. Evinizde salon dekorasyonu yaparken kesinlikle tek renk dekorasyon kullanmayın. Yeşil ve tonları, beyaz ve tonları gibi değil bu renklere uyum sağlayan en az üç dört rengi bir araya getirmeye gayret edin. Bu sizin dekorasyonunuzu yapmayı hem daha basitleştirecek hem de kasvetten kurtaracaktır. Tek renk olan bir salonda kimse oturmak istemez.

Salonlarınızın dekorasyonlarını tamamlarken duvarlarda da güzel tablolar tercih edebilirsiniz. Çok kör bir noktanız var ise orayı da kütüphane ve kitap okuma köşesi yapabilirsiniz. Bu sayede kitaplarını salonda olacak ama çok göz önünde bulunmayacaktır.

Salon dekorasyonunda tercih etmeniz gereken parçalar bu şekilde sıralanıyor. Siz masa, mobilya, halı ve perde olarak hangisini tercih ederseniz edin bir bütünlük olmasına dikkat edin yeterli.