Close

Yatak Odası Tasarımları

Suite Yatak Odası

Dolap tasarımı

Yatak odası

Şık yatak odası

Yatak odası

Çocuk Yatak Odası

Çocuk odası dekorasyon fikirleri

Şık Yatak Odası

Yatak odası modelleri ve fiyatları

Yatak odası tasarım

Yatak Odası

Çiftler için en özel mekân olan yatak odaları için bir birinden değişik ve modern dekorasyonlar var. Son zamanlarda çıkan yatak odaları takımları ile ilgili araştırmalarda yatak odalarının git gide küçüldüğü ve çiftlerin daha küçük yatak odaları seçtiği biliniyor. Çiftler odalarında karışıklık, çok dekor malzemesi, büyük dolaplar görmek istemiyor. Eğer giyim odanız farklı değil ise iş yaşamı ile birlikte toplamakta zorlanılan yatak odaları çok fazla dağınık oluyor. Kıyafetler takılar kravatlar, ayakkabılar, ceketler derken bunları düzenli ve nizamlı şekilde yerleştirmek için dekoratif alternatifler düşünülüyor ve uygulamaya çalışılıyor.

Öncelikle yatak odanız tek kişi olsanız da bir çift olsanız da az eşya kullanmalısınız. Yatağınız yere yakın  yer ile mesafesi az olmalı. Bu tür yataklarda uyuma daha rahat ve dinlenme daha iyi oluyor. Yatağınızın her iki tarafında bulunan abajurlar yerine yatağın her iki yerinde bulunan düğmelere bağlı küçük loş ışıklı ledler tercih edebilirsiniz. Bu sayede yanınızda ki kişiyi rahatsız etmez abajurlardan daha kullanışlı olan ledleri kullanmış olursunuz. Yatağınızın her iki tarafında bulunan komidinleriniz yine tek çekmeceli tasarım bir komodin olabilir. Yataklarınızı genelde dörtgen ve dikdörtgen tercih edebilirsiniz. Ancak son zamanlarda yuvarlak yatak modelleri de moda olmaya ve tercih edilmeye başladı.

Yatak odası dekorasyonunda kullanacağınız halı ise oymalı, tüylü olmamalı düz olmalıdır. Bu halılar saçları çok çeker ve temizlenmesinde zorluklar yaşatabilir. Yatağınızın üzerine güzel beğendiğiniz bir tablo ya da eşinizle sizin fotoğrafınızı asabilirsiniz. Yatak odanızın dekorasyonu için başka bir fikir ise yatağın üzerinde ki boş duvara küçük asma raflar yaptırabilirsiniz. Buraya günlük okumak istediğiniz kitap, dergi, vs yerleştirebilirsiniz.

Yatak odanızın dekorasyonunda renk seçimi yaparken farklı bir renk kullanmayın. Seçtiğiniz renkler hep bir birinin tonları olmalı. Yatak odanızda yine renk tonlarına uyan küçük bir koltuk şık durabilir.  Bu dekorasyon önerilerini kendi zevklerinize göre değiştirebilirsiniz. Yine de diğer odalarda olduğu gibi yatak odasında da açık renkler tercih edebilirsiniz.